№ 4 қалалық кітапхана қызметкерлері Инеу жоғары Екібастұз колледжінің студенттерінің қатысуымен #оқырман колледжі акциясы аясында 1-2 курс студенттерімен “қауырсын сынамасы” поэтикалық центонын өткізді.. “Центон” ойыны есте сақтау қабілетін, логикалық ойлауды дамытады, ой-өрісін кеңейтеді, шығармашылық қабілеттерін көрсетуге мүмкіндік береді. Іс-шараның басында студенттер “центон” ұғымымен танысып, центондардың мысалдарын тыңдады. Балаларға поэтикалық центонды “ашу”, яғни мұнда қандай өлеңдерден алынған жолдарды білу ұсынылды. Өз центонын жасау үшін балаларға белгілі ақындардың өлеңдер жинағы ұсынылды. Іс — шараның соңында студенттер “поэтикалық центон” әдеби ойыны өте танымдық және қызықты деген қорытындыға келді, дегенмен оны ойнау оңай емес.