15 ақпан күні колледж студенттері Ауған соғысында қаза тапқандарға құрмет көрсетіп, даңқ ескерткішіне гүл шоқтарын қойды. Бұл күн Қазақстанда Кеңес әскерлерінің Ауғанстан жерінен шығарылған күні ретінде аталып өтіледі. Барлық қаза тапқан интернационалист жауынгерлерді еске алу күні.

Ауған соғысы…. Ол тарихқа еніп, толық емес он жыл ішінде мыңдаған кеңес сарбаздарының өмірін қиды. 1979 жылдың алғашқы күндерінен бастап жас жігіттер өз өмірлерімен қоштасты. Соғысқандар ойға келмейтін жағдайда өмір сүруге мәжбүр болды, ата-аналарға Ауғанстанда қызмет ететіндерін жазуға да, айтуға да рұқсат етілмеді.

Сол қайғылы күндерден көп уақыт өтті. Ауған соғысы туралы естелік әлі күнге дейін сақталып келеді және сол сұрапыл соғыстың оқиғаларын жылдар да, қашықтық та өшіре алмайды.